Wandelen op eiland Tiengemeten
Wandelexcursie in het Haringvliet


Tijd en locatie
19 apr 2025, 09:45 – 16:15
Zuid-Beijerland, Nieuwendijk 1, 3284 KR Zuid-Beijerland, Nederland
Over het evenement
Het eiland Tiengemeten in het Haringvliet maakt sinds 2006 onderdeel uit van de Ecologische Hoofdstructuur. Het eiland bestaat uit een veelheid aan landschapstypen, ieder met hun eigen charme en vogelbevolking. Naast grote slikgebieden die onder invloed van het getij staan is er een zoetwatermoeras zonder getij, terwijl op het oostelijke deel het oude cultuurlandschap in ere gehouden wordt.
We gaan om 10.00 aan boord van de veerboot die ons in enkele minuten over het Haringvliet naar het eiland brengt. Tijdens de wandeling ligt de nadruk op de twee meest natuurlijke delen van het eiland; Weelde en Wildernis.Eerst bezoeken we Weelde. Dit deel van het eiland is zeer in trek bij diverse soorten watervogels en steltlopers. Na de (zelf meegebrachte) lunch bezoeken we Wildernis. Hier is een deel van het eiland terug gegeven aan de werking van het getij. Hierdoor is een dynamisch landschap ontstaan dat diverse malen per dag van gedaante wisselt; van foerageergebied voor steltlopers tijdens laag water tot voedselgebied voor watervogels bij hoog water. Aan de randen van zowel Weelde als Wildernis maken we een goede kans op tal van leuke broedvogels en doortrekkers, waartussen niet zelden een schaarse of zeldzame soort opduikt. Zo troffen we er in 2022 bijvoorbeeld een Hop! Een bezoek aan Tiengemeten staat vaak ook garant voor waarnemingen van roofvogels zoals Slechtvalk en Zeearend. De gids op beide excursiedagen is Bram Rijksen, een zeer ervaren, doorgewinterde en scherpe vogelaar onder wiens leiding u zeker met een rijkelijk gevulde daglijst zult terugkeren aan "vaste wal"!
Inbegrepen:
Overtocht naar het eiland Tiengemeten
Begeleiding door een ervaren natuurgids
Gebruik van optiek (telescoop) en boeken
Koffie/thee en stroopwafel
Digitale soortenlijst na afloop
Goed om te weten: Om 9.45 verzamelen we op het parkeerterrein bij het veer naar Tiengemeten (Nieuwendijk 1, 3284 KR, Zuid-Beijerland). Bij de veerpont is een grote parkeerplaats waar u gratis kunt parkeren. Kleed je op de weersomstandigheden en zorg voor stevige, waterdichte schoenen.
Tickets
Eiland Tiengemeten
Wandelexcursie
€ 75,00
Totaal
€ 0,00