top of page

Strandspecialiteiten op Ameland

Dag met de minibus op zoek naar echte Amelandspecialiteiten als Strandplevier, Roodhalsgans en Noorde- en Dwergstern!

Strandspecialiteiten op Ameland
Strandspecialiteiten op Ameland

Tijd en locatie

24 apr 2025, 09:30 – 17:30

Holwerd, 9151 Holwerd, Nederland

Over het evenement

Ameland in het voorjaar is een geweldige plek om vogels te kijken. Niet alleen kun je, bij goede omstandigheden, tal van doortrekkers tegen komen (en niet zelden zitten daar zeldzaamheden bij!), maar het eiland is ook zeer goed voor een aantal specifieke soorten die in de rest van Nederland zeer lastig of zelfs niet te vinden zijn.

Ten eerste gaat het hier om onze favoriete gans en één van de mooiste wintersoorten van ons land: Roodhalsganzen. Op een of andere wijze komen er jaarlijks in de late winter/het vroege voorjaar meerdere exemplaren op dit eiland terecht en ze laten zich in de polders dan ook nog eens fantastisch zien! Naast Roodhalsganzen zijn de polders meestal ook goed voor andere zeldzame ganzen als Zwarte- en Witbuikrotgans, alsmede grote aantallen weidevogels en doortrekkers (bijvoorbeeld Tapuiten, kwikstaarten, Beflijsters en Goudplevieren)

Het tweede doel is echter minstens zo tot de verbeelding sprekend: de strandspecialiteiten! Zoals iedereen vast weet hebben strandbroeders het in Nederland, om allerlei redenen, moeilijk en zijn er nog maar enkele plekken in Nederland waar je het fameuze trio Strandplevier, Noordse stern en Dwergstern kunt vinden. Ameland is daar één van en vandaag gaan we op zoek deze prachtsoorten. In deze tijd baltsen de soorten vaak nog en met wat geluk zijn ze dus niet alleen te zien, maar ook te horen!

Deze soorten zijn vooral te vinden op de westelijke helft van het eiland terwijl de Roodhalsganzen zich vooral in de oostelijke helft ophouden; vandaar de keuze voor een minibusexcursie. Onnodig om te zeggen, maar toch: we weten hoe kwetsbaar met name deze strandsoorten zijn en we zullen er natuurlijk altijd voor zorgen dat de vogels op geen enkele wijze hinder zullen ondervinden van onze aanwezigheid.

Ga dus mee op deze gevarieerde excursie op dit prachtige Waddeneiland!

Een minibus mee op de boot is prijzig op Ameland, vandaar dat de excursieprijs iets hoger is dan gemiddeld. We gaan er echter alles aan doen om het de kosten dubbel en dwars waard te laten zijn!

  • Aantal personen: Maximaal 8 
  • Startpunt: Veerhaven Holwerd
  • Inclusief: Een dag vogels kijken per minibus, overtocht met de ferry van/naar Holwerd, koffie/thee en koek onderweg, gebruik van optiek, een digitaal verslag met foto's na afloop, 21% BTW
  • Goed te weten: Er zullen kleine wandelingen in de excursie zitten (ook op het strand). Lunch dient u zelf mee te brengen en nuttigen we ergens op een mooie plek (niet inclusief). We laten ons niet afschrikken door wat wind en regen in de voorspellingen; kleed u dus op de omstandigheden. Parkeren kan op de pier van Holwerd (ongeveer 6 euro per dag, niet inclusief). Zorg dat u op tijd op de pier bent en uw auto geparkeerd heeft. We treffen elkaar voor de terminal van Wagenborg (busje zal daar op u wachten)  
  • Alle excursies zijn weg te geven als een origineel cadeau. Wij maken er dan een persoonlijke cadeaubon van!

Tickets

  • Strandspecialiteiten Ameland

    Met ook een andere specialiteit: Roodhalsganzen!

    € 99,00

Totaal

€ 0,00

Deel dit evenement

Yannick Wouters Jan-van-Gent (55)_edited.png
Ik heb echt genoten, ook van het fijne gezelschap! Het was weer heerlijk vogelen in het hoge Noorden!

Ger - Roermond

bottom of page