Fotografie: Houtsnippen (en wellicht Bokjes en Velduilen)
Fotograferen en bewonderen van Houtsnippen in hun habitat met behulp van een warmtekijker. Ook een goede kans op Bokjes en Velduilen.


Tijd en locatie
16 dec 2026, 09:30 – 16:00
Zuidhorn, Hoofdstraat 2, 9801 BW Zuidhorn, Nederland
Over het evenement
Houtsnippen zijn er wel, maar je ziet ze maar zelden. Als je ze al tegenkomt, vliegen ze vaak vlak voor je op en zie je een wegvliegende, bruine bol, dan wel bruin bolletje.
Maar... er is een manier om ze wél te vinden voor de op de vleugels gaan: de warmtebeeldcamera! En bewapend met één van de nieuwste modellen gaan we in goede gebieden speciaal naar ze op zoek. De drie excursies van afgelopen winter hebben aangetoond dat we de soort zo goed als kunnen garanderen. En omdat we ze met de warmtecamera kunnen lokaliseren en ze dan voorzichtig kunnen benaderen, zullen ze vaak volledig op hun camouflage vertrouwen en kun je ze vaak geweldig zien en fotograferen. Ze zijn van een enorme schoonheid en het is echt een belevenis op zich om ze eens in hun natuurlijke habitat en van dichtbij te kunnen bekijken en vast te kunnen leggen.
Naast Houtsnippen maken we deze dag ook kans op Bokjes en Velduilen. En we gaan ook nog eens in een extra kleine groep, wat de kans op maximaal resultaat vergroot.
Ga dus mee op een dagje 'modern vogels kijken' en ervaar welke unieke mogelijkheden een warmtebeeldcamera met zich mee brengt!
Verslagen van voorgaande edities staan op HET BLOG
Aantal personen: Maximaal 6
Inclusief: Een dag Houtsnippen en Bokjes kijken onder leiding van een gids, vervoer per minibus vanaf de startlocatie, koffie/thee en een stroopwafel, gebruik van leenverrekijker, warmtebeelcamera met tablet om mee te kunnen kijken, een digitaal verslag met foto's, 21% BTW
Prijs: 79 euro per persoon
Goed te weten: Er zitten enkele (lichte) wandelingen in het dagprogramma. Kleed u op de verwachte weersomstandigheden; stevige wandelschoenen zijn aan te raden. Als je wilt fotograferen, zorg voor een lens met wat bereik en lichtsterkte. We kunnen vaak aardig dichtbij komen, maar houden wel steeds gepaste afstand om de vogels niet te verstoren.
Tickets
Houtsnippen in Lauwersmeer
Minibusexcursie / fotografie
€ 79,00
Totaal
€ 0,00















